Rüyada Korkmak Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024

Rüyada Korkmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Korkmak, gören bir gerçek hayatta kendini emniyete alacağı ve geleceğini garantiye alacağı hayırlı işler ile uğraşarak kendini emniyette hisseder. Rüyada korkmak, kişinin aslında güçlenmesine ve korkularından emin olmasına işaret eder. Rüyada görülen diğer nesnelerde rüyanın anlam bütünlüğü ve yorumu açısından oldukça önemlidir. Çünkü rüyanın yorumu, rüyada görülen diğer olayların ve nesnelerinde birbiri ile olan bağlantısıyla alakalıdır. Rüyada korkmak, rüya sahibinin gerçek hayatta gözü kara ve tuttuğunu koparan bir kişi olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin aynı zamanda başarmak için bir işle mücadele verdiğine de işaret etmektedir.

Rüyada Allahu Teala'dan Korkmak

Rüyada korkmak ve sığınmak, hayır kapılarının açılmasına delalet eder. Rüyada yanlış bir şeyler yaptığından dolayı Allahu Teala'dan korkarak yardım istediğini ve ağladığını gören bir kimsenin tövbe kapılarının açıldığı anlamına gelir. Bu kişi samimiyet ve içtenlikle tövbe etme arzusu ile Allahu Teâlâ'ya yalvarır ve dua ederse o kişi kurtuluşa erer. Rüya sahibinin Salih ameller işlemesi için kendisine hayır kapılarının açıldığına ve uğurda mücadele vermesi gerekerek dua etmesi gerektiğine işaret eder. Aynı zamanda böyle bir rüya gören kişinin tövbe kapıları açıldığı için, ibadete yöneleceğine ve derecesininde artacağına işaret olmaktadır. Rüyada korkmak, kişinin vesvese ve haset duygularından kurtulacağına ve mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat süreceğine işaret eder. Bunun yanı sırak kin ve kibir duygularının zamanla yok olacağına ve kendini dini ilimler üzerine geliştireceğine işaret eder. Rüyada Allahu Teâlâ'dan korkan bir kişi, çok yakın bir zaman içinde diyanet işlerinde bir göreve başlar. Kuran talebeleri yetiştirerek, hayrı büyük işler ile uğraşarak kendini ibadete yöneltir.

Rüyada Kokmak ve Ağlamak

Rüyasında korkarak ağladığını gören bir kişi, korkularından emin olur ve feraha kavuşur. Rüyasında hem korktuğunu hem de ağladığını gören bir kişi darlıktan feraha, fakirlikten zenginliğe, üzüntü ve kederden, sevinç ve mutluluğa ve zorluktan kolaylığa geçer. Hiç ummadığı yerlerden ummadığı fırsatlar yakalar. En yakın çevresinin bile gıpta ile bakacağı mertebelere yerleşir. Hayır işleri ile uğraşarak çevresine faydalı bir birey olur. Geçim kaynağını kimsesiz ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşır. Sürekli olarak sadaka dağıtır ve çevresi tarafından sevilen ve sayılan bir şahsiyet olur. Rüyada birşeyini kaybettiği için hem rüyada korkmak hem de ağlamak, rüya sahibinin kendisine zarar veren zararlı alışkanlıklardan kurtulacağına, ibadetine yöneleceğine, unuttuğu ve ihmal ettiği şeyleri telafi edeceğine ve kendine çeki düzen vereceğine işaret eder. Rüyada korkmak, zararın kendisine yaklaşamayacağına işaret eder. Rüyada bir hediye paketi alarak çevresinin kendisine şaka yaptığını ve bu hediye yüzünden korkup ağladığını gören bir kişi, çok yakın bir çevresinde kendisine zarar vermek isteyen kişiler olduğuna ancak onların zarar verme çabalarının boşa çıkacağına ve rüya sahibinin bundan dolayı herhangi bir zarar görmeyeceğine aksine bu durumun onu sevindireceği başka hayırlı bir kapı açacağına işaret eder.

Rüyada Bir Hayvandan Korkmak

Rüyada kokmak kimi zaman korkulardan ve yaklaşan tehlikelerden emin olmaya işaret eder. Yani rüyada iri vahşi bir hayvanın kendisine doğru koşarak yaklaştığını görmesi ve bu nedenden dolayı kişinin rüyada korkması, gerçek hayatta kendisine zarar vermek isteyen birtakım düşmanlarının olduğuna işaret eder. Rüyada korkmak ve rüyada görülen vahşi hayvan yeşil rengide ise bu düşmanın kendisine zarar veremeyeceğini, bunun aksine zarar vermek isterken rüya sahibine istemeden faydası olacağına işaret eder. Rüyada korkmak, kimi zaman zararlı bir kişiye işaret eder. Rüyada görülen vahşi hayvan siyah veya kırmızı renkte ise gerçek hayattaki düşmanının çok tehlikeli olduğuna ve kendisine zarar vermek için her daim fırsat kolladığına işaret eder. Rüyada görülen vahşi hayvan rüya sahibini çok korkuttuğunu ve vücudunun bir bölümünü ısırdığını görmesi, rüya sahibinin gerçek hayattaki düşmanının çok tehlikeli olduğuna ve bu nedenle kendisine bir zararı dokunacağına ve rüya sahibinin bu düşmandan dolayı zarar gördüğü için maddi ve manevi birtakım kayıplar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada korkmak kimi zamanda çok zararlı olmayan zarar vermek isteyen ancak bunda başarılı olamayan ve zarar vermeye teşebbüs edemeyen kişilere işaret eder. Rüyada sevimli birçok hayvanın kendisine doğru koştuğunu gören bir kişi, iş hayatında kendisini kıskanan kişilerin olduğuna işaret eder. Rüyada küçük birçok hayvanın kendisi üzerine yürüdüğünü ve ısırmaya çalıştığını görmesi, iş arkadaşlarından rüya sahibinin arkasından konuşup dedikodu yapan birtakım kişiler olduğuna işaret eder. Bu nedenle rüyada kokmak, kimi zaman kıskanç kişilere de işaret etmektedir.

Rüyada Korkmak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Popüler İçerikler

Rüyada Taş Yemek

Rüyada Taş Yemek

Rüyada Menemen Yemek

Rüyada Menemen Yemek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Rüyada Anne Babanın Boşandığını Görmek

Rüyada Anne Babanın Boşandığını Görmek

Rüyada Yüzük Atmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Yüzük Atmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Şeker Yemek

Rüyada Şeker Yemek

Rüyada Kırmızı Ceket Görmek

Rüyada Kırmızı Ceket Görmek

Rüyada Sarı Gelinlik Giymek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Sarı Gelinlik Giymek Rüya Yorumu ve Anlamı

Güncel

Rüyada Kırmızı Kalem Görmek

Rüyada Kırmızı Kalem Görmek

Güncel

Rüyada Doğum Yapan Kadın Görmek

Rüyada Doğum Yapan Kadın Görmek

Güncel

Rüyada Evde Böcek Görmek

Rüyada Evde Böcek Görmek

Rüyada Boş Ev Görmek

Rüyada Boş Ev Görmek

Rüyada Bebek Emzirmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Bebek Emzirmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Kayısı Yemek

Rüyada Kayısı Yemek