Rüyada Kırmızı Şarap Görmek
13 Temmuz 2024

Rüyada Kırmızı Şarap Görmek


Rüyada kırmızı şarap görmek, genellikle haram mala işaret eder. Rüyasında kırmızı şarap içtiğini gören kişinin büyük günah işlemesi ve geniş rızka kavuşması anlamına gelir. Şarap kadehiyle şarap içtiğini gören kişinin eline haram mal geçeceğine işaret eder. Elinde kırmızı şarap kadehiyle tartıştığını gören kişi, bir söz veya düşmanlıktan dolayı tartışma yapar. Kırmızı şarap akan bir nehri gören kişiye dünyada bir fitne isabet edeceğine işarettir. O şarap nehrine girdiğini gören kişi, o nehirden ne kadar faydalanırsa, o kadar fitneye düşeceğine işaret eder. Evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kişinin rüyada kırmızı şarap görmesi, iyi geçinmeye dair anlaşmaya işarettir. Valinin rüyada kırmızı şarap içmesi, işinden alınmasına işaret eder. Rüyada suyla karıştırılmış kırmızı şarabı içtiğini görmek, bazıları için helal, bazıları için de haram mala işarettir. Bazı tabirciler, bunun ortaklık malı olduğunu, bazıları da bir kadından mal alınacağına ve bu malla fitneye düşeceğine işaret eder. Bir kişi kırmızı şarap yapmak için üzüm sıktığını görürse, başkasının hizmetinde bulunacağına ve onun eliyle büyük işler göreceğine işarettir. Meze bulunan içki masasına davet edildiğini gören kişi, cihada ve şehitlik rütbesini kazanmasına davet edilir.

Kırmızı Şarabın Anlamı

Rüyada görülen kırmızı şarap fitneye, şerre, düşmanlığa ve kızgınlığa, bazen dert ve hastalıktan şifa bulmaya, bazen de delilik ve kendini düşünmekten alıkoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle gitmesine delalet eder. Kırmızı şarap içtiğini gören kişi, işsiz ise bir işe girebileceğine ya da fakirse zengin olacağına işaret eder. Bekarsa evleneceğine, hastaysa hastalığından kurtulacağına işarettir. Rüyasında kırmızı şarap içtiğini gören kişi, alim olur ve içki içtiği zaman insanın aklına gelen düşünceden dolayı o alimin ilminin fazlalaşacağına delalet etmektedir. İçtiği kırmızı şarap üzümden olursa, rüya sahibinin mevsimsiz üzüm yemesini ya da üzümün pişmiş olanına muhtaç olacağına anlamına gelir ya da ayıp sayılan bir şeyi işlemesi anlamına gelir çünkü, üzüm ayıbın hatalı şeklidir.

Kırmızı Şarap ve Helal-Haram İlişkisi

Bazen helal ile rızıklandırılma anlamına gelir. İçilen kırmızı şarap satın alınmışsa yahut onu sıkmakla görevliyse, kendisine zarar değecek kusurlu bir işte bulunacağına da işarettir. Kırmızı şarap bazen, zina eden kadına işaret eder. Bazen rüyada içki, ana babaya asi olmakla anlamlandırılır ya da bir şey satmaya işaret eder. Kırmızı şarabı fazlaca içmek borç ve geçime işaret eder. Bazen bu rüyayı görenin yaşlı kadınlardan nefret edeceğine ya da böyle ihtiyar bir kadınla evleneceğinin göstergesidir. Rüyasında kırmızı şarap içmek, içenin ahmaklık ve cehaletine işaret eder. Ölü bir kişinin rüyada şarap içtiğini görmesi, ölü ahirette nimete ermiştir demektir, çünkü şarap cennet ehlinin şaraplarındandır. Ancak, ölünün devamlı kırmızı şarap içerek ölmüş olması ve hayatında içki içmeyi helal kılanlardan olması tabirden müstesnadır. Kırmızı şarabı su ile karıştırarak içtiğini gören evlenmek isteyen kişi için hayra işaret eder.

  • Rüyada kırmızı şarap görmek genellikle olumsuz anlamlar taşır.
  • Şarap kadehiyle şarap içen kişinin eline haram mal geçeceğine işaret eder.
  • Kırmızı şarap akan bir nehir fitneye işaret eder.
  • Kırmızı şarap görmek evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kişiler için iyi geçinmeye dair anlaşmaya işarettir.
  • Valinin kırmızı şarap içmesi işinden alınmasına işaret eder.
  • İçilen kırmızı şarap satın alınmışsa, kusurlu bir işte bulunacağına işarettir.
  • Rüyada kırmızı şarap içmek, ahmaklık ve cehalete işaret eder.
  • Ölü bir kişinin rüyada şarap içmesi, ahirette nimete erdiğine işarettir.
  • Kırmızı şarabı su ile karıştırarak içmek, evlenmek isteyen kişi için hayra işarettir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Sarı Kazak Görmek

Rüyada Sarı Kazak Görmek

Rüyada Tozlu Ev Görmek

Rüyada Tozlu Ev Görmek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Rüyada Pişmiş Et Yemek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Pişmiş Et Yemek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Ölüye Ekmek Vermek

Rüyada Ölüye Ekmek Vermek

Rüyada Derisi Yüzülmüş Koyun Görmek

Rüyada Derisi Yüzülmüş Koyun Görmek

Rüyada Kırmızı Terlik Görmek

Rüyada Kırmızı Terlik Görmek

Rüyada Salatalık Yemek

Rüyada Salatalık Yemek