Rüyada Kırmızı Perde Görmek
19 Temmuz 2024

Rüyada Kırmızı Perde Görmek


Rüyada kırmızı bir perde görmek, çeşitli sembolik anlamlar taşır. Bu rüya, işleri gizlemeye, sırrını araştıran bir arkadaşın varlığına, malını başkasından kıskanan bir kadına, desenli kırmızı perde kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete işarettir. Bilinmeyen bir perde ise üzüntü ve kedere, ev kapısındaki kırmızı perde dünyada gelecek üzüntülere işaret etmektedir. Eski kırmızı perde geçici üzüntüye, yeni kırmızı perde sürekli üzüntüye, yırtık kırmızı perdeyse ferahlık ve sevince işaret eder.

Kırmızı Perde ve Dini Anlamlar

Cami kapısında kırmızı perde görmek, din manasında üzüntü ve kedere işaret eder. Kırmızı perdeyi olmaması gereken bir yerde asılmış olarak görmek, sonu hayırla bitecek bir üzüntüye işaret eder. Katlanmış ve ağır olan kırmızı bir perde fazlasıyla üzüntüye, kırmızı perdeyi kesilmiş ya da alıp götürülmüş görmek üzüntü ve kederin geçmesine işarettir. Çıplak olan birisinin, kocasız kadının ev kapısında kırmızı perde görmesi, kendilerini günahtan ve yoksulluktan alıkoyacak biriyle evlenmesine işaret eder. Dikey olarak, uzunlamasına yırtılan kırmızı bir perde çabuk çıkacak sevinç ve ferahlığa, enine yırtılan kırmızı bir perde, sahibinin namusunda meydana gelecek eksikliğe işaret eder.

Kırmızı Perde ve Sosyal Anlamlar

Sıkıntısı olan birinin taht üzerinde kırmızı perde görmesi emniyet ve güvene, perdelerin açılıp kaldırılması da rezil olacağına işaret eder. Rüyasında kırmızı perde görmek, istenmeyen bir misafire, yani canınızın aşırı derecede sıkılmasına yorumlanır. Bu istenmeyen misafir, canınızın aşırı derecede sıkılmasına ve birtakım sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. Perdeyi kapatmak önlemdir ama içerisi karanlık oluyorsa önlem boştur. Açılan perdeler doğru söz ve sırların ortaya çıkmasına, dürüstlüğe işaret eder. Rüyada perde, birçok şekilde tabir olunur: kuvvet, zaaf, keder, örtü ve daha başka şeyler. Gereksiz bir yerde kırmızı perde çekildiğini görmek, hüzün ve korkudur. Eğer bu perdenin olduğu yer fena bir yerse bu daha da kötüdür. Kırmızı perdenin kalın olması, hüzün ve kederin şiddetine işarettir. İnce perde korkuya işarettir.

Kırmızı Perdenin Tabirleri

Bazı tabircilere göre; rüyada kırmızı perde görmek iyi huylu insanlar için örtü, yani günahlardan ve halkın dedikodusundan kurtulmaktır. Resmi kurum için yeni bir kırmızı perde görmek ferah ve sevince, halk için hüzün ve kedere, eski kırmızı perde ise genellikle hüzün ve keder, bazen de sevince işaret eder. Ayrıca rüyada kırmızı perde görmek, kadın tarafından hüzün ve keder vermeye işarettir. Rüyada kırmızı perde görmeniz, yapmış olduğunuz hataları saklama çabanıza, perdeyi dükkân kapısında görmek geçim sıkıntısı çekileceğine, evin kapısında siyah perde görmek evde ölüm olacağına, eski kırmızı perde uzun sürmeyecek bir sıkıntıya, yırtık kırmızı perde mutluluğa, beyaz perde çabuk atlatılacak bir kedere işarettir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Murat

19 Temmuz 2024 Cuma

Rüyamda kırmızı bir perde gördüm ve bu perde bana bir gizemi mi işaret ediyor? Ayrıca, rüyamda eski ve yırtık kırmızı perdeler vardı, bu durum hayatımda geçici üzüntülerin sona ereceği anlamına mı geliyor?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Murat,

Rüyalar genellikle bilinçaltımızın yansımalarıdır ve sıkça duygularımızı, düşüncelerimizi veya yaşadıklarımızı semboller aracılığıyla ifade ederler. Rüyanda gördüğün kırmızı perde, genellikle güçlü duyguları veya gizemleri simgeler. Kırmızı renk, tutku, enerji, aşk ve bazen de uyarı anlamına gelebilir. Eski ve yırtık kırmızı perdeler ise geçmişten gelen bazı duygusal yaraları veya bitmemiş işleri temsil ediyor olabilir. Bu rüya, hayatında bazı sorunların veya üzüntülerin sona ermek üzere olduğuna, belki de geçmişle ilgili bazı meseleleri artık geride bırakman gerektiğine işaret ediyor olabilir. Kendini daha iyi anlamak ve bu sembolleri daha doğru yorumlamak için içsel bir yolculuğa çıkmak iyi bir fikir olabilir.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Rüyada Ev İnşaatı Görmek

Rüyada Ev İnşaatı Görmek

Güncel

Rüyada Poğaça Yemek

Rüyada Poğaça Yemek