Rüyada Ev Kapısı Görmek
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Rüyada Ev Kapısı Görmek

Rüyada Ev Kapısı Görmek, rüya sahibinin durumuna ve cinsiyetine farklılıklar gösterse bile, çoğu rüya tabiri yapan alimler tarafında hayırlı bir şekilde tabir edilmektedir.

Rüyada görülen ev kapısı bolluk bereket zor günlerin ardından gelen güzel ve geniş günlere dalalet eder şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada görülen ev kapısının iri ve halka şeklinde bir tokmağı varsa çok sağlam ve iyi bir dosta veya dürüst bir insanla girilecek olan sağlam bir ortaklığa işaret eder şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada görülen kapı rüya sahibinin yüzüne kapanmış veya kapalı ise kaybedilmiş çok önemli bir fırsata veya hayırlı bir işe dalalet etmektedir şeklinde tabir edilmektedir.

Bazı rüya tabiri yapan alimler rüyada bir kapıdan geçmeyi hiç ummadığınız bir kişi tarafında iftiraya uğrayacağı şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyasında bir kapıdan geçerek karanlıktan aydınlığa ilerlediğini görmek ise iç huzuruna, bol rızka, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya, bazı durumlarda ise çok Saliha veya Salih ve hayırlı bir eş ile evlenmeye mutlu bir yuva kurmaya işaret eder şeklinde tabir olunur.

Rüyasında bir evin kapısını kilitlediğini gören erkek ise iyi bir işe gireceğine veya çalıştığı işten ayrılarak eski daha iyi bir işe gireceğine işaret eder şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyasında kendi yaşadığı evin kapısının demir parmaklıklı veya dışarıdan içerisi görülebilecek konumda olması komşular tarafından aile sırlarının ifşa edildiği dedikodu malzemesi edildiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında evinin kilidini içeriden kilitlediğini gören kimsenin evine güvenilir ve iyi huylu bir hizmetli alacağına işaret eder şeklinde tabir edilir.

Rüyasında bir ev kapısı açıp girdikten sonra kapadığını görmesi bekar ise evleneceğine, evli ise eşinden ayrılarak iyi bir eş ile evleneceğine işaret eder şeklinde tabir edilmektedir.

Herhangi bir kişi başka bir evin kapısını açıp içeri girdiğini görse, eğer ev sahibine bir düşmanlığı varsa onu mağlup edeceğine, şayet dostu ise kendisine lütuf ve ihsanda bulunacağına işaret etmektedir.

Evinin kapısının olmadığını veya rüyasında evi için kapı aradığını gören kişi dünya işlerinde çok hayretle karşılayacağı işler ile karşılaşacağı, mahremiyetinin ifşa edileceği şeklinde tabir edilmektedir.

Bir genç kız bir kapının önünde durduğunu ve kapının ona açılmadığını görse, rüya sahibinin bir süre daha evlenemeyeceği veya hayırlı bir evlilik yapmak için bir süre daha beklemesi gerektiğine işaret eder şeklinde tabir edilmektedir.

Ev kapısı ile ilgili rüyalar veya rüyaların geneli, uyandıktan sonra rüyayı gören kişide ürperdi veya tedirginlik değil, iç huzuru ve dinginlik bırakıyorsa genel olarak iyi yorumlanmalıdır. Zira! Biz kullar için aklımıza getirdiğimiz güzel şeyler veya kötü şeyler Allah-u Teâlâ'nın katında dua hükmünde yer alabilir. Bu yüzden de birçok insanda her zaman aklıma gelen başıma gelir diye bir intiba uyanmaktadır. Aslında bu durum onun aklına gelenin başına gelmesi değil, bazı durumlarda yüce Allah'ın bir dua gibi aklından geçeni kabul etmesinden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden görülen rüyalar her zaman hayra yorulmalı ve Allah-u tealaya hayırlısı için dua edilmelidir. Kötü bir rüya görüldüğü zaman kötü şeyler düşünüp eyvah etmek yerine, iyi şeyler düşünmek yapılacak en güzel iştir.

Rüyada Ev Kapısı Görmek Yorumları

soru

Zeki

23 Ekim 2018 Salı

Rüyamda eski yaşadığımız köy evini görmüştüm. Ancak eski yıpranmış halinden ziyade her tarafı boyanmış ve bahçe temizliği yapılmış bir evle karşılaştım. Evin içerisine girdim. Tam kapıyı açacağım sırada babam bana doğru dönerek senin burada yerin yok dedi. Çok üzüldüm ve oradan uzaklaşmak zorunda kaldım. Bu rüyayı yorumlar mısınız?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Hurma Yemek

Rüyada Hurma Yemek

Rüyada Kopmuş Saç Görmek

Rüyada Kopmuş Saç Görmek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Rüyada Namaz Kaçırmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Namaz Kaçırmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Kurbanlık Et Görmek

Rüyada Kurbanlık Et Görmek

Rüyada Kestane Yemek

Rüyada Kestane Yemek

Rüyada Lahana Sarması Yemek

Rüyada Lahana Sarması Yemek

Rüyada Anahtar Bulmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Anahtar Bulmak Rüya Yorumu ve Anlamı