Rüyada Doğum Yaptırmak
22 Haziran 2024

Rüyada Doğum Yaptırmak

Rüya ve Anlamı

Rüya, Arapça 'görmek' anlamına gelmektedir. Kur'an-ı Kerim'de rüya hakkında çok fazla bilgi verilmemiştir. Rüyaya Kur'an'da özellikle Yusuf Suresi'nde yer verilmektedir. Rüya sözcüğü Saffat ve Fetih surelerinde de kullanılmıştır.

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biridir. Uykuda görülen garip haller olup, uykunun hızlı göz hareketi, göz uçlarında bulunan nöronlar uyku geldiğinde sinyaller gönderir ve göz kapaklarının ağırlaşmasını denetlerler. 1953'te bir bilim adamı, gözkapakları kapalı olduğu halde uykudaki kişilerin gözkapakları altındaki göz yuvarlarının hızla oynadığını fark etmiştir. Bu hareketler, uyku esnasında gözlemlenen olağan göz hareketlerine birçok bakımdan benzemeyen hareketlerdir.

İlk insanın yaratılışından bugüne kadar bilim adamları ve filozoflar çeşitli araştırmalar sonucu rüya olgusunu açıklamaya çalışmışlardır. Ancak, rüyayı kesin bir şekilde belirleyememişlerdir. Rüya, soyut ve büyük bir dünya olarak kabul edilir. Aynı zamanda rüya, öldükten sonraki yaşamla da ilişkilidir. Bu ilişkiyi yakalamak, ruh temizliği ve temiz duygularla mümkündür. Rüya görmek son derece önemli bir olgudur ve fiziki dengenin oluşmasını sağlar.

Rüyanın Önemi

İnsanoğlu yaşamının yaklaşık olarak üçte birini uykuda geçirmektedir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku, günlük çalışmalardan yorgun düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanıdır. Rüyalarda yaşananlar inanılmayacak kadar hızlı gelişir. Birkaç saniyelik veya birkaç dakikalık hatta saatlik rüya esnasında bile çok uzun sürdüğünü sandığımız garip, bir o kadar da şaşırtıcı ve çok değişik olaylar birbirini izlerler. Bu sebeple rüyada zaman kavramı olmaz. Zaman kavramını biz uyandıktan sonra beynimizin öğretileri ve alışkanlıkları doğrultusunda saptadığımız bir anlar toplamıdır sadece.

Rüyada doğum yaptırmak, rüyayı gören kişinin tövbelerinin ve dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin o zamana kadar çektiği çilenin ve zahmetin karşılığını, iyi günlere kavuşmakla alacağına ve tabiri caizse sabrının sonunda muradına ereceğine rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin kavuşacağı güzel ve hayırlı günler sayesinde geçmişte yaşadığı tüm kötü olayları unutacağına ve bundan böyle sonrasını dolu dolu yaşayarak geçmişin acısını çıkaracağına işaret etmektedir.

Rüyada Doğum Yaptırdığını Görmek

Rüyada doğum yaptırdığını görmek, rüyayı gören kişinin işlerinin yoluna gireceğine, şansının döneceğine, kısmetlerinin ve nasiplerinin açılacağına ve uzun zamandır gülmeyen yüzünün güleceğine, mutlu ve huzurlu olacağına yorumlanır. Uğurlu ve hayırlı olacak adımlar atarak, aklını kullanarak doğru kararlar almaya ve bu sayede kurtuluşun yollarını bulmuş olmaya yorumlanır.

Rüyada Doğurtmak

Rüyada doğurtmak da rüyada doğum yaptırmakla aynı anlama gelmektedir ve hayırlara alamet ettiği şekilde kabul edilmektedir. Rüya sahibinin geleceğe olan inancının boşa gitmeyeceğine ve kişinin eninde sonunda aradığına, hayallerine, istediğine ve arzuladıklarına kavuşacağına yorumlanır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Güncel

Rüyada Gölde Yüzmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Gölde Yüzmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Güncel

Rüyada Mavi Çanta Görmek

Rüyada Mavi Çanta Görmek