Rüyada Çalgısız Düğün Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
05 Temmuz 2024

Rüyada Çalgısız Düğün Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Çalgısız Düğün Görmek

Rüyada çalgısız düğün görmek, hayra, berekete, ferah ve sevince işaret eder. Aynı zamanda, rüya sahibi kişi bekarsa evlenme konusunda bir hayal kırıklığı yaşayabileceğine, eğer rüya sahibi evliyse hal ve hareketlerinin sorgulanmaya başlayacağına delalet eder.

Rüyada Çalgısız ve Eğlencesiz Düğün Görmek

Rüyasında çalgı ve eğlence olmayan bir düğün yapıldığını görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinç olarak yorumlanır. İçki, gürültü ve patırtı olan bir düğün görmek ise hayırlı değildir. Böyle bir düğünde oyun varsa, bu musibete delalet eder.

İslam alimlerine göre, rüyada düğün görmek, düğün sahibinin başına gelecek bela olarak yorumlanır. Düğüne davetli olan kişi için, düğünde yemek olmaması, neşe ve sevinç olarak değerlendirilir.

İslam Alimlerinin Yorumları

Kirmani’ye göre (RA), rüyada bir kişi düğün işi için memur olduğunu görse, vefat eder ve cenazesinde akrabaları olmaz. Bir hasta evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın vefat edeceğine delalet eder. Kirmani, "Bir takım çalgıların bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim" diye buyurur. Bunun nedeni, rüyada düğünde çalıp çağırmak bela ve hüzün ile yorumlanır.

İbni Kesir'e göre, rüyada düğün görmek, cenaze ile tabir edilir. Bir kimse rüyada kendi düğününü yaptığını görse, yakında cenaze töreni yapılır. Bir kimse oğlunu evlendirip, çalgı çaldırarak düğün yaptığını görse, oğlunun cenazesinde bulunur. Bir düğün için davetli olup, orada yemek yediğini görmek, ölü için pişirilen yemekten yemek olarak yorumlanır.

Başka bir rivayete göre, bir kişi rüyasında bir düğün yemeğinde olsa veya kendisi bir düğün yemeği tertip etse, üzüntü ve kederlerin gitmesi ve halkın kendisine müracaat edeceği bir rütbe ve mertebeye delalet eder. Bazı zamanlarda düğün yemeği için, üzüntü, keder, el ya da dille incitmeye işaret eder.

Diğer Yorumlar

Ebu Said El Vaizi, rüyada düğün görülmesi, düğün sahibi için bir musibettir demiştir. Hasta birinin evinde düğün olduğunun görülmesi, o hastanın vefatına delalettir. Bazı rüya yorumcuları, içinde İslam'a muhalif olan oyunlu düğün görülmesini kötü bir rüya olarak değerlendirirler. Çünkü düğünde çalıp, çağırmak musibet ve hüzün şeklinde tabir edilir.

Ekstra Bilgiler

Rüyada çalgısız düğün görmek, rüyasında gördüğü düğünde müzik çalmıyor ve eğlence yapılmıyorsa, hane ve iş yerinize bereket geleceği şeklinde yorumlanır. Burada zikredilen bereket, haneye giren para miktarında yükselme olabileceği ya da hâlihazırda bulunan paranın ve elinizdeki nimetin kolayca elden çıkmayacağı anlamında da gelir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Rüyada Namaz Kılarken Gülmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Namaz Kılarken Gülmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Kar Yediğini Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Kar Yediğini Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Saç Yanması

Rüyada Saç Yanması

Rüyada Beyaz Üzüm Görmek

Rüyada Beyaz Üzüm Görmek

Rüyada Eşinin Askere Gittiğini Görmek

Rüyada Eşinin Askere Gittiğini Görmek

Güncel

Rüyada Yumurta Sarısı Görmek

Rüyada Yumurta Sarısı Görmek

Güncel

Rüyada Sıcak Ekmek Yemek

Rüyada Sıcak Ekmek Yemek