Rüyada Birşey Yemek
15 Mayıs 2024

Rüyada Birşey Yemek


Rüyada Bir Şey Yemek, Ağızda bir şeyler çiğnemeyi görmenin tartışmalı mala ve ağız yoluyla olan kavgaya delalet ettiği bilinmektedir. Tatlı bir şey çiğnemeyi görmenin sözün güzelliğini tekrar ettiğini, acı bir şey çiğnediğini görmenin ise kötü söz tekrar etmeyi delalet ettiği belirtilmektedir. Bir şeyi dişleriyle çiğnediğini görmenin kelam ile tabir olduğu bilinmektedir.

Rüyada tek başına yemek yediğini görmenin üzüntünün işareti olduğu bilinmektedir. Kalabalık yemekleri görmenin ise kazanç elde edilip bu kazancı başkalarıyla nasıl paylaşılacağını gösterdiği bilinmektedir. Rüyada güzel pişmiş olan, yemesinin kolay olan, tatlı ve lezzetli bir yemeği yemenin hayıra, menfaate, rızka, mala ve mutluluğa delalet ettiği, acı ve biberli olan yemeği yemenin ise hastalığa ve sıkıntıya delalet ettiği bilinmektedir. Ağzına güzel ve tatlı olan bir lokma attığını gören kimsenin iyi bir söz işiteceği delalet ettiği bilinmektedir. Tatsız ve lezzetsiz bir yemeği ağzına koyanın ise kötü bir laf işiteceği delalet ettiği bilinmektedir. Kendisine birinin yemek verdiğini gören kişinin ise eline çok mal geçeği delalet ettiği bilinmektedir. Yemek verenin iyi biri ise helal kötü biri ise haram olduğu delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada ağzına çok sıcak bir lokmayı koyup yuttuğunu gören kişinin belaya uğrayacağı delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyada ağzında lokmanın kaldığını görmenin musibete, kedere, işlerinin bozulmasına ve geçimde olan zorluğa delalet ettiği, lokmayı kolaylıkla yuttuğunu görmenin ise hayra, menfaatine, mala ve rızk olacağına delalet ettiği bilinmektedir. Rüyasında çok sıcak olan yemeği yemeyi görmenin rızkın darlığına ve geçimde oluşan zorluğa delalet ettiği, lezzetli yemek görmeyi ise iyi geçinmeye delalet ettiği bilinmektedir. Yemeğin içinde kıl çıktığını görmenin üzüntüye işaret ettiği bilinmektedir. Parmağını yalamayı görmenin ise görenin eline çok az hayır geçtiği delalet ettiği bilinmektedir. Yemeği su gibi içmeyi görmenin gören kişinin rızkının ve geçiminin bol olacağı rivayet ettiği bilinmektedir. Ağzına birçok yemeği doldurduğunu görmenin işlerinin karışacağı rivayet edildiği bilinmektedir.

Rüyasında tatsız yağsız yemek yediğini görmenin ise ölümü arzulayacak kadar dara düşebileceği rivayet edildiği bilinmektedir. Rüyasında bir yemeyi yiyip o yemeği lezzetli bulduğunu görmenin sevince erileceğini rivayet ettiği bilinmektedir. Bir yemeği tadıp o yemeği lezzetsiz bulmayı görmenin ise ölümü rivayet ettiği bilinmektedir. Bir sahanda ya da tepside yemek yerken yemeğin bittiğini görmenin gören kişinin ömrünün sona ereceğini delalet ettiği bilinmektedir. Yemek kabını boşaltıp dili ya da parmağıyla yaladığını görenin o yerden rızkının kesileceğinin ya da ecelinin geldiğinin rivayet edildiği bilinmektedir. Kirmani'ye göre rüyasında ziyafet sofrasından yemek yediğinin görmenin kişinin hayra ve rızka kavuşacağını rivayet ettiği bilinmektedir.

Rüyasında kurulmuş sofrada yemek yediğini görenin bekar olduğu taktirde evleneceği rivayet edildiği bilinmektedir. Sofrasındaki yemeğinin bir anda değiştiğini görmenin fakirleştiğinin rivayet ettiği bilinmektedir. Ziyafet sofrası kurmayı görmenin uzun hayata delalet ettiği bilinmektedir. Sofrayı toplamanın ise ölümün yaklaştığını işaret ettiği bilinmektedir. İnsanlar arasında yemek yemeyi görmenin ise şöhreti delalet ettiği bilinmektedir. Rüyasında sağ eliyle yemek yenmesi sünnete uyulduğuna delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada renginin kötü olan bir yemeği yemeyi görmenin kıymetten düşmeye delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyada Birşey Yemek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Havuzlu Ev Görmek

Rüyada Havuzlu Ev Görmek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Rüyada Ispanak Yemek

Rüyada Ispanak Yemek

Rüyada Yeşil Yüzük Görmek

Rüyada Yeşil Yüzük Görmek

Rüyada Siyah Cep Telefonu Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Siyah Cep Telefonu Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Anne Karnında Bebek Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Anne Karnında Bebek Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Saç Kısalması

Rüyada Saç Kısalması

Güncel

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

Güncel

Rüyada Yeşil Sabun Görmek

Rüyada Yeşil Sabun Görmek