Rüyada Ağaç Görmek
19 Temmuz 2024

Rüyada Ağaç Görmek


Rüyada ağaç görmek, görülen ağacın türüne göre farklı anlamlar taşır. Ağacın yaydığı kokuya, açtığı çiçeğe veya üzerindeki meyveye göre birçok anlamı olabilir. Hoş kokular yayan limon, portakal, mandalina gibi meyveler veren ağaçların anlamı ayrıdır; hoş çiçekler veren ağaçların anlamı ise farklıdır.

Meyvesiz ve Kokulu Ağaçlar

Rüyada meyvesiz ancak hoş kokan bir ağaç görmek, boş lafa, çok konuşulduğuna ancak hiçbir şey yapılmadığına delalet eder. Bu durum rüya sahibine ait olabileceği gibi çevresinde bu tarz birinin olduğuna ya da olabileceğine de işaret eder. Kokusuz ve meyvesiz düz bir ağaç ise ketum, kötümser ve art niyetli kişilerin varlığına işarettir.

Meyveli ve Kokulu Ağaçlar

Hoş kokulu ve üzerinde meyveleri olan bir ağaç veya ağaçlar görmek ise maddi kazanç, bereket ve bolluğa işaret eder. Aynı şekilde ağacın meyvelerinden toplamak da yakın zamanda sahip olunacak bir malı veya parayı temsil eder.

Ağaca Tırmanmak ve İnmek

Bir ağaca tırmandığını görmek, çaba ve gayret gösterilen yolda başarılı olunacağını gösterir. Bekar ise evlenileceğine, işsiz ise iş bulunacağına ya da bir sınav söz konusuysa bu sınavın başarıyla aşılacağına delalet eder. Bir ağaçtan indiğini görmek ise işlerin ters gideceği, kıtlık ve parasızlık gibi kötü durumların içine sürükleneceği anlamına gelir. Ağaçtan düşmek ise ani bir hastalık, kaza, mal kaybı gibi olumsuz durumların yaşanacağına işaret eder.

Ağacın Dalları ve Yaprakları

Rüyada görülen ağacın dalları arkadaş, dost ve yakınları simgeler. Eğer ağacın dalları çok ve yapraklı, çiçekli veya meyveli durumdaysa arkadaşların ve yakınların çok ve iyi olduğunu veya olacağını gösterir. Aynı şekilde maddi açıdan da rızkın, bereketin artacağının, çoğalacağının işaretçisidir. Eğer ağaç kurumuş, dalları kırılmış ve az ise dostlukların, arkadaşlıkların ve akrabalarla ilişkilerin bozulduğuna dikkat çeker. Maddi zarara uğrama, mal kaybı gibi zararların da olacağı ihtimalini içerir. Tamamen kurumuş bir ağaç ise yalnızlığın, parasızlığın ve kötü bir hayat yaşandığının simgesidir.

Ağaç Üzerinde Yaşamak veya Uyumak

Bir ağaç üzerinde yaşadığını veya uyuduğunu görmek, geçmişle takıntılı olmaya, geçmişi çok düşünmeye işarettir. Bazı kaynaklarda ise çocuk sahibi olunacağına delalet eder. Ağaç dalında oturduğunu görmek ise rüya sahibinin temiz niyetli, iyi düşüncelere sahip biri olduğunu gösterir. Bir ağacın altında oturduğunu görmek ise zamanla yapılan hatalardan dönüleceğine, tövbe edileceğine işaret eder.

Ağaç Yapraklarının Dökülmesi

Ağaçların yapraklarının döküldüğünü görmek, istenen, dilek dilenen, arzulanan şeylerde hayal kırıklığına uğranacağına, olumsuz sonuçlara delalettir. Yeşeren, çiçek açan ağaçlar ise tam tersi tutulan dileklerin, isteklerin, arzuların yerine geleceğinin habercisidir. Aynı zamanda uzun, sağlıklı ve güzel bir ömür geçirileceğini bildirir.

Ekstra Bilgiler

Rüyada ağaç görmek, genellikle hayatın ve çevrenin çeşitli yönlerini temsil eder. Ağaçların kökleri, rüya sahibinin aile bağlarını ve geçmişini; gövdesi, mevcut durumunu; dalları ise gelecekteki potansiyelini ve hedeflerini simgeler. Ayrıca, rüyada görülen ağaçların mevsimlere göre de farklı yorumlanabileceği unutulmamalıdır. İlkbahar ve yaz aylarında görülen yeşil ve canlı ağaçlar, umut ve yeni başlangıçları simgelerken, sonbahar ve kış aylarında görülen kurumuş ve yapraksız ağaçlar, bitiş ve yenilenme sürecini temsil edebilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Rüyada Ekmek Yemek

Rüyada Ekmek Yemek

Haber Bülteni